Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Kuidas saada püsikliendi soodustust?

Meie püsikliendi soodustust (vähemalt 5% toodetelt ja teenustelt) saavad need kliendid, kes on meie Facebooki lehel vajutanud nuppu "Meeldib" ("Like"). Lisaks on vajalik, et nende Like oleks avalikult kõigile nähtav, sest muidu ei näe isegi meie, kellele meie leht meeldib. Kui meie seda ei näe, siis ei tea me ka seda, et peaks sellele isikule soodsamat hinda pakkuma.

Kas oma fotost lõuendi tegemine on kallim kui teie lehel galeriist valitud pildi trükkimine?

Ei ole. Kui saadate oma foto, siis maksate ikka samasugust hinda, nagu meie galeriist valitud piltide korral. Vahel võib küll saada soodsmalt mõne pildi, mis meil juba välja on trükitud. Sellistest pakkumistest saate ülevaate meie Facebooki lehelt.

Kui suurelt saan oma pildi lasta välja trükkida? Kui tahan kindla suurusega pilti, kui palju peaks sel piksleid olema?

Olemasoleva pildi maksimaalse suuruse leidmiseks oleme teinud ühe tööriista, mille leiate SIIT. Seal sisestate oma faili pikslite arvu ja saate vastuseks meiepoolse soovituse pildi maksimaalsete mõõtmete kohta. SIIT leiate teise kalkulaatori, mis arvutab välja vajaliku minimaalse pikslite arvu kindla suurusega väljatrüki jaoks. Kui need liiga keerulised tunduvad, siis võib ka loomulikult kirjutada info@helevalge.eu ja nõu küsida.

Kuidas leian oma foto pikslite arvu?

Siin kahjuks ühest vastust ei ole, see oleneb suuresti operatsioonisüsteemist, mida kasutate. Üldiselt kuvab näiteks Windowsi op-süsteem pildi info siis, kui hiirega sellele peatuma jääte (ja ei kliki). Pildi täpsemat infot näeb ka, kui teete pildil parema kliki ja valite atribuudid (properties).

Mis vahe on fotolõuendil ja fotopaberil? Kas neid saab sarnaselt raamida?

Fotopaber on paber, täpselt selline, nagu näete välja trükitud fotodena albumi vahel. Fotolõuend on aga kangas, mis on ühelt poolt kaetud spetsiaalse kihiga, et sinna oleks võimalik trükkida. Fotopaberil pilt paigutatakse enamasti klaasi alla raamile. On ka nö clip-raame, kus raami ümber ei ole, on vaid klaas. Samuti oleme kohanud praktikat, kus raam on ilma klaasita. Fotolõuend on juba ise pingutatud SISEMISELE raamile, ehk siis seda raami ennast näha ei jää (olgu, pilti tagant poolt vaadates on näha). Enamasti neid pilte enam hiljem ei raamita, kuid kui on soovi, siis kaubandusest on võimalik leida ka vastavaid pildiraame.

Millist lõuendimaterjali, fotopaberit või tapeedimaterjali valida?

Soovitame läbi lugeda materjalide kirjeldused. Kui see edasi ei aidanud, siis ilmselt on kõige kindlam saata meile pilt, mida soovite trükkida ja kuhu selle paigutada planeerite. Aitame teil vastavalt sellele leida ka sobivaima materjali.

Kas ühe lõuendi, fotopaberi või tapeedi peale saab panna ka mitu pilti?

Jah loomulikult, võite selle ise valmis teha või siis lasta see meil koostada. Lihtsamad (kuni 4 pildiga) kollaažid teeme teile lisatasuta. Suuremad ja keerulisemad kollaažid nõuavad juba pikemat nokitsemist ja seega lisandub olenevalt töö mahust ja keerukusest ka teatav tasu.

Kas võin oma fotole tekste lisada (näiteks aastaarv, foto tegemise koht, õnnesoov vms)?

Jah, võib. Kui te teete seda ise, siis palun vältida pildi salvestamist .jpg formaadis. Näiteks .png ja .tif on selleks sobivamad. Teine võimalus on, et saadate meile pildi ja me lisame teksti sinna ise juurde.

Soovin oma seinale pilti kohast, loomast või asjast, mida teie galeriist ei leidnud või teie galerii piltidest ei leidnud lihtsalt sobivat. Kuidas saaksin omale sobiva pildi?

Seda küsimust on võimalik mitmeti lahendada. Üks võimalus on, et lähete Fotolia kodulehele ja saadate meile välja valitud pildi numbri. Teine võimalus - saadate meile soovitud pildi kirjelduse. Edastame teie soovid oma fotograafidele (neil võib ju midagi sobivat olla) ja otsime ka ise erinevatest pildipankadest sobivaid pilte. Kogutud piltidest koostame Teile personaalse galerii, kust saate sobivaima välja valida. Kui on vaja pilti näiteks kindlast objektist, siis saadame mõne oma fotograafidest seda lihtsalt pildistama (hind kokkuleppel).

Miks on piltide all kiri "Sobib/ Ei sobi täismõõdus seinale"?

Terve seina kõrguse pildi trükkimiseks on vaja väga suure resolutsiooniga fotot. Kahjuks ei ole kõik meie fotod nii suure resolutsiooniga. Seepärast oleme ära märkinud fotod, mille resolutsioon võimaldab neid trükkida vähemalt 2,5 m kõrgusena. Loomulikult on võimalik ka väiksemaid pilte tapeedi tegemiseks kasutada, kuid sellisel juhul oleks sinna vaja veel midagi lisada, et katta tühjaks jääv pind.

Kas tavalist fotot on võimalik lõigata ruudu kujuliseks või kitsamaks panoraamiks? Kas pean selle ise ära tegema?

Jah, ikka on ja teeme selle meelsasti ise Teie eest ära. Mingit lisatasu selle eest ei rakendu. Pikemate panoraamide korral tuleks muidugi jälgida, et külje pikslite arv pärast lõikamist liiga väikeseks ei muutuks. Samuti tuleks arvestada, et mõne pildi liiga kitsaks lõikamisel võib sealt olulisi detaile kaduma minna.

Kas fotode tellimisel on vaja, et väljatrükitud pilt oleks standardmõõtmetes? Aga lõuendi korral?

Fotopaberile printides ei ole vahet, kas väljatrükk on standardmõõdus või mitte. Saame trükkida igasuguseid mõõtmeid, täpselt nii, kuidas Teile vaja on. Pildiraami soovitame aga eelnevalt üle mõõta, kuna pakendil lubatud mõõdud ei pruugi reaalsusega kattuda. Fotolõuendi juures on piiravaks asjaoluks raamide mõõtmed. Kui soovite, et lõuend oleks pingutatud raamile, siis tuleks ka raami mõõtmetega arvestada.

Kas lõuend sobib vannituppa?

Jah ja ei. Vannituppa võib lõuendi panna, kuid sellisel juhul peaks materjaliks olema polüester. Me ei soovita vannituppa panna puuvillast lõuendit, sest niiskes keskkonnas juhtub sellega sama asi, mis puuvillaste riietegagi - see venib lihtsalt välja. Hoolimata materjalist, ei soovita me lõuendit paigutada kohta, kus see regulaarselt otsese veega kokku puutub.

Kas lõuendid on ka kuidagi pakitud?

Kui toimetame pildi ise Teieni või tulete pildile ise järgi, siis minimaalse kaitse tagamiseks on näiteks lõuend pakitud õhukese kile sisse. See kaitseb näiteks vihma ja näpujälgede eest. Posti või kulleriga saadetud tooted on pakitud selliselt, et need kahjustamata Teieni jõuaks.

Miks ei saa suuremaid lõuendeid pakiautomaati tellida?

Itella pakiautomaatidesse lubatava postipaki maksimaalsed mõõtmed on 36 x 60 cm ja Omnival 38 x 64 cm. Seega saadetised, mille suurus ületab neid mõõtmeid, paneme teele kas Cargobus'i või siis kulleriga.

Kui saadate pildi Cargobus'iga, kas see tähendab, et pean siis bussi vastu minema?

Ei pea, Cargobus'iga saadetud pakid jõuavad kas nende esindusse või Cargobusi pakipunkti.

Kui suurelt saab pilti trükkida?

Pildi maksimaalse võimaliku suuruse leidmiseks sisestate oma pildifaili pikslite arvu ja saate vastuseks meiepoolse soovituse pildi maksimaalsete mõõtmete kohta.
Erinevatele materjalidele on soovituslikud väärtused erinevad.KALKULAATOR

Mitu pikslit on kindla suurusega pildi jaoks vaja?

Kindla suurusega pildi jaoks vajaliku minimaalse pikslite arvu leidmiseks sisestate pildi soovitatavad mõõtmed.

NB! Saadavad numbrid on minimaalselt soovitatavad väärtused. Alati on parem, kui neid on rohkem.
KALKULAATOR